14 Nisan 2019, Pazar

LED’e Standart Sokaklara Aydınlık Geldi

Genel ya da açık alan kapsamında değerlendirilen yol, cadde, sokak, alt ve üst geçit ve meydan aydınlatmalarında kullanılacak LED ışık kaynaklı armatürlerin teknik özellikleri belirlendi.

Resmi gazete ‘de Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ tarafından yayınlanan tebliğe göre; LED’li armatürler, can ve mal emniyeti açısından tehlike oluşturmayacak biçimde tasarlanacak ve üretilecek.

LED’li armatürler kolaylıkla üretilebilir ve bakımı yapılabilecek nitelikte olacaktır. LED’li armatürlerin montajında kullanılan teçhizatın LED’li armatürlere montajında yapıştırıcı malzeme olarak lehim kullanılmayacaktır. LED’li armatürlerin bileşeninde kullanılan LED modul, sürücü, kablo, conta, gövde benzeri komponentlerin 50,000 saat çalışması gerekmektedir.

Korozyon ve paslanmaya karşı korunaklı olacak şekilde imal edilen LED armatürlerin, herhangi birinde arıza meydana gelmesi durumunda armatürde kullanılan diğer komponentler çalışacak şekilde tasarım yapılacaktır.

 

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ’nin Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğine göre,  armatürlerin tüm parçaları, 8 yıl koşulsuz garantili olacak ve oluşabilecek her türlü arızada garanti kapsamında değiştirilecek. Garanti süresinden sonra da bedeli karşılığında 10 yıl boyunca saf malzeme veya yedek malzeme desteği sağlanacak.

 

 

Wone Lighting